Cezary Dybowski

O NAS

AGENCJA POMIAN NIERUCHOMOŚCI

Razem z Czarnym Melonikiem prowadzimy kameralną agencję nieruchomości. Zajmujemy się pośrednictwem sprzedaży przede wszystkim domów i mieszkań. Terenem naszego działania jest Warszawa i województwo mazowieckie.

ALE PO CO MI POŚREDNIK?

Jeśli znasz doskonale wszystkie niuanse, kruczki prawne, zasady, przepisy itp., jeśli lubisz odbierać kilkanaście telefonów dziennie, od 6 rano do 23, opowiadać dzwoniącym ciągle to samo, umawiać się z oglądającymi w niedziele o 9 rano, oprowadzać po nieruchomości wysłuchując co się nie podoba i przyjmować oferty na poziomie 60% Twojej ceny… to rzeczywiście po nic. Ale… Czy wiesz, że, na przykład, w pewnych sytuacjach, zbywając czy wynajmując lokal mieszkalny, musisz podać „informację o wartości średniorocznego stężenia promieniotwórczego radonu w powietrzu odpowiednio w budynku, lokalu lub pomieszczeniu”? Brak takiego dokumentu może być podstawą do roszczeń. Absurd? Być może. Ale tak stanowi Art. 23d ust. 1 ustawy Prawo atomowe. My, jako pośrednicy nieruchomości, mimo że nie prowadzimy doradztwa prawnego, dobrze orientujemy się w obowiązujących przepisach i pomagamy w zdobyciu odpowiednich dokumentów. Jeśli nas upoważnisz, możemy wyręczyć Cię w – często niezbyt przyjemnych – kontaktach z urzędami. Jesteśmy też do dyspozycji każdego zainteresowanego, praktycznie 24 godziny na dobę, świątek i piątek, opowiadamy o nieruchomości z precyzją i zaangażowaniem magnetofonu, a żenujące propozycje ceny kwitujemy czarującym uśmiechem

CO NAS WYRÓŻNIA?

Skupiamy się wyłącznie na sprzedaży domów i mieszkań z terenu Warszawy i bliskich okolic. Pracujemy przede wszystkim „z polecenia” i staramy się każdemu klientowi poświęcić maksimum uwagi. O danej nieruchomości staramy się wiedzieć wszystko, o co może pytać klient, dlatego też jednorazowo w ofercie mamy ich nie więcej niż kilka.
Reprezentujemy stronę sprzedającą. Nie pobieramy prowizji od kupujących. Nie żądamy też od nich podpisywania żadnych „lojalek”, ale identyfikujemy ich na podstawie dokumentów. Działamy w oparciu o obopólne zaufanie; jak biuro matrymonialne – naszym celem jest szczęście obu stron, od pierwszego kontaktu aż do pozytywnego zakończenia 🙂
Musimy poznać wszystkie szczegóły dotyczące sprzedawanej nieruchomości, nawet te najciemniejsze 🙂 Chcemy zorientować się jakie są Państwa priorytety i na tej podstawie opracujemy plan i strategię działań sprzedażowych. Wraz z Państwem określamy grupę odbiorców, do których będzie kierowana oferta. W oparciu o rzeczywiste dane pomożemy w ustaleniu realnej ceny wywoławczej (kluczowe!) i transakcyjnej.
Mimo że nie prowadzimy doradztwa prawnego, dobrze orientujemy się w obowiązujących w naszej branży przepisach oraz w realiach rynku nieruchomości, dzięki czemu możemy asekurować naszych klientów na każdym etapie sprzedaży. Sprawdzamy stan prawny nieruchomości, pomagamy uzupełniać dokumentację, uświadamiamy zagrożenia i konsekwencje prawne, prowadzimy w Państwa imieniu negocjacje cenowe. Najczęściej osoby sprzedające i kupujące widzą się po raz pierwszy dopiero u notariusza.
Kontynuacją naszej pracy jest udzielenie Państwu wskazówek dotyczących przygotowania nieruchomości do sesji fotograficznej. Następnie lokal uatrakcyjnia home stagerka po czym wchodzi profesjonalny fotograf. Wykonujemy jasny i czytelny rzut pomieszczeń. Ofertę dopełnia szczegółowy opis zawierający dokładną lokalizację sprzedawanej nieruchomości wraz z charakterystyką otoczenia, opisem infrastruktury oraz udogodnień.
Przygotowana przez nas oferta publikowana jest na najpoczytniejszych portalach branżowych, a jednocześnie prowadzimy działania marketingowe w serwisie społecznościowym na wybranych grupach branżowych. Oferta trafia też na wewnętrzny, zamknięty rynek agencji nieruchomości, działających z klientem poszukującym.
Unikając chaosu, ustalamy jeden dzień w tygodniu, na który zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby w dogodnych dla nich godzinach. Zajmujemy się wszystkim w imieniu Właścicieli, którzy mogą w tym czasie cieszyć się relaksem na łonie natury 🙂 My oprowadzamy klientów, odpowiadamy na pytania, sprawdzamy ich świadomość możliwości finansowych (np. czy znają już swoją zdolność kredytową) i co najważniejsze – czy są poważnie zainteresowani kupnem.
Nasza praca nie kończy się na skojarzeniu stron. Wiemy, że podpisanie umowy budzi wiele emocji i sprzecznych uczuć – trudno jest zjeść ciastko i mieć ciastko – co może powodować pewien rozgardiasz emocjonalny. Nasz chłodny profesjonalizm pozwala nam zapanować nad finalizacją procesu. Pilnujemy obiegu informacji, terminu aktu notarialnego, jego lokalizacji oraz wymagań formalnych transakcji. Pomagamy naszym klientom zgromadzić odpowiednie zaświadczenia, wypisy i wyrysy; z reguły więcej papierów musi zgromadzić strona sprzedająca i to w dość krótkim czasie. Doświadczenie w kontaktach z polskimi urzędami jest naszym niewątpliwym atutem.
Towarzyszymy naszym klientom aż do momentu przekazania kluczy. Pomagamy w spisywaniu liczników i wypełnianiu protokołów zdawczo-odbiorczych. Część klientów zaprzyjaźnia się z nami, utrzymując kontakty towarzyskie. Jesteśmy im wdzięczni za zaufanie, jakim nas obdarzyli.
Call Now Button